Search
  • Ofrit Barnea

להתסכל בעיניים

זה התחיל בגיל צעיר מאוד, שאני חושבת על זה לעומק, נולדתי לתוך המסע הזה שהביא אותי להבנה שזה חלק ממני ורק משנה צבעים ושמות עם השנים.

עד גיל 8 ביקרתי בביתי חולים בשביל שלושת הדורות הבאים, הם חפרו, בדקו וההרגשה היתה שהם לא ממש מבינים מה קורה, לימים שלאמא שלי די נמאס מהמצב ומכמויות האנטביוטיקות שקיבלתי אמרה שדי וכך היה שהגענו לרופא קוסם שמיד הבין מה קורה איתי ומאוד מהר מצא את הפתרון.

אחרי הטיפול שלו חזרתי להיות ילדה רגילה, אפילו הייתי שחיינית בנבחרת גליל עליון כמה שנים עד שגיל הבגרות הגיע ואיתו כל השגעונות והרצונות לטרוף את העולם.

במשך הרבה מאוד שנים היה לי שקט, לא יכולה להגיד שהייתי טובה לעצמי אבל הגוף ספג וספג עד אותו בוקר לפני עשר שנים.

אותו בוקר שלא הצלחתי לקום מהמיטה, הגוף כאב כמו שלא ידעתי לפני, לא הצלחתי אפילו להרים את עצמי לקום להעיר את הבן שלי.

בנקודה זאת בדיוק התחיל המפנה של חיי.

אחרי מספר ביקורים אצל רופאים, בדיקות אמרו לי שיש לי קיבה עצבנית וקנדידה וגינלית – הפתרון שהציעו? כדורים נגד דיכאון ואנטביוטיקה – כאילו לא לקחתי מספיק בחיי.

חזרתי הביתה, ניסיתי לנשום ולא הצלחתי, דיכאון? קיבה עצבנית?

על מה מדברים? מסתכלת על חיי, נכון שלא תמיד קל, נכון שהיו לי דאגות של אם גרושה אבל מפה ועד דיכאון – לא הסתדר לי.

החלטתי שאני מנסה דברים אחרים – מה כבר יכול להיות, יותר גרוע מזה לא יכול להיות.

התחלתי ללמוד ולהבין שיש דבר כזה קנדידה, שזה לא פיקציה שזאת פטריה שגרה בתוכנו – קיימת אצל כולנו, כן אין לנו רק חיידקים טובים- זה היה לי ניפוץ קשה לעיכול ושאצלי היא פשוט ת'פסה תחת והתפשטה בכל הגוף ופשוט עושה שמות ונזק והכאבים הם מצב שהגוף כבר התקשה להתמודד איתה וכמעט הרים ידים.

התחלתי ללמוד וחקור, ניסיתי כל מיני סוגי דיאטות, למדתי תזונה בבית הספר הגדול בעולם לתזונה IIN, בניו יורק , עשיתי כל מיני סוגים של ניקויים והמסקנה אתם שואלים,

במשך שנים הייתי בטוחה שאני יכולה לחסל אותה, שכל מה שאני עושה אני גומרת אותה.

ויום אחד פגשתי אישה מענינת מאוד שאמרה לי קנדידה לא מחסלים, כן ממזערים אבל לא גומרים אותה, האסימון נפל (זה מסגיר את הגיל....) שהיא חלק ממני ואני חלק ממנה ואני צריכה ללמוד לחיות באיזון ולשנות הרגלים ובעיקר בעיקר את החשיבה שלי אם אני לא רוצה שהיא תנהל אותי.

היום אחרי ניסיונות אני כמה שנים שאני מתפקדת כרגיל, היא חיה איתי אבל לא מנהלת אותי, ומכוון שאני בן אדם שאוהב דברים טעימים (בריאים שהם עדין מתוקים) יש לי גם נפילות לפעמים קטנות ולפעמים גדולות (שאני נסחפת) עם זאת כיום אני יודעת מה אני צריכה לעשות על מנת לחזור לאיזון.

היום אני יודעת להסתכל לה בלבן של העיניים – אלו שבגב שלה ולהגיד לה ברוגע – לא יצליח לך.

מתוך המקום הזה וההבנה שעל מנת שבאמת נוכל לחיות חיים נעימים, מאוזנים, חזקים צריך מספר דברים בניהם להקיף את עצמך באנשי מקצוע נכונים ומביני ענין.

מתוך המקום הזה החלטתי לבנות בית מרפא אשר ירכז את האנשי מקצוע הנכונים לתת לך את המענה הכולל.

הבית הזה יהיה מקום בו תוכלו לקבל יעוץ תזונתי, ליווי לשינויים מחשבתיים, התאמת פעילות ספורטיבית, למידת טכניקות לשחרור לחצים, סדנאות בישול בריא, הרצאות בנושאים שונים כך שבאמת תוכלו להרגיש - בית.

1 view0 comments

Recent Posts

See All
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

טלפון: 050-2320333

רח׳ אלתרמן נתן 2, גן יבנה

© 2016, כל הזכויות שמורות לעופרית ברנע